Φωτίστηκε και πάλι το ιστορικό εκκλησάκι της Παναγίας της Γιάτρισσας και η ρεματιά στην Αρχαία Σικυώνα.
Φωτίστηκε και πάλι το ιστορικό εκκλησάκι της Παναγίας της Γιάτρισσας και η ρεματιά στην Αρχαία Σικυώνα με προβολείς που εγκατέστησε ο Δήμος Σικυωνίων. Όπως αναφέρει η σχετική δημοσίευση το επόμενο βήμα είναι ο καθαρισμός και η αποκατάσταση του μονοπατιού προς τη Μεγάλη Βρύση. Οι ενέργειες αυτές στοχεύουν στην ανάδειξη και την προβολή τόσο του φυσικού κάλλους όσο και της ιστορίας του τόπου μας.
![](http://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/02/274010226_245385467785817_4499542506895235054_n.jpg)
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/02/274102828_245385537785810_3365884277791242209_n.jpg)