Αυτοψία στην Ενετική γέφυρα στον Άσσο πραγματοποίησε η αντιπεριφερειάρχης Κορινθίας
“Η Εκπληκτικής ομορφιάς Ιστορική γέφυρα αναμένει πλέον τους επισκέπτες.” Αυτό είναι το μήνυμα της αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας Αθηνάς Κόρκα η οποία σήμερα πραγματοποίησε αυτοψία στην Ενετική γέφυρα στον Άσσο με τους εκπροσώπους του Υπουργείου Πολιτισμού ,της διαχειριστικής αρχής της Περιφέρειας Πελοποννήσου και τον πρόεδρο Τ διαμερίσματος Άσσου Ναπολέων Γιανακουλόπουλο.
Όπως αναφέρει και η ίδια με δημοσίευσή της:
“Συμμετείχα στην αυτοψία στο ολοκληρωμένο έργο ΕΣΠΑ της «Ανάδειξης της Ενετικής γέφυρας» στον Άσσο Κορινθίας με τους εκπροσώπους του Υπουργείου Πολιτισμού ,της διαχειριστικής αρχής της Περιφέρειας Πελοποννήσου και τον πρόεδρο Τ διαμερίσματος Άσσου Ναπολέων Γιανακουλόπουλο.
Η Εκπληκτικής ομορφιάς Ιστορική γέφυρα αναμένει πλέον τους επισκέπτες .”
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/11/313427526_10230170101779094_5220407615465809379_n-1024x768.jpg)