“Η ελπίδα είστε εσείς παιδιά!” Βασίλης Νανόπουλος από Attica green expo
Μαθητές απο το Χιλιομόδι υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Κορινθίων Βασίλης Νανόπουλος σήμερα το πρωί στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις του Tae kwon do στο Φάληρο, στην πρώτη ημέρα της Attica green expo.
Ο δήμος Κορινθίων μετέχει στην έκθεση δυναμικά προβάλλοντας ενέργειες και επιτεύγματα στον τομέα του περιβάλλοντος, της διοίκησης, του τουρισμού.
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2023/05/348932416_169283565834686_7803894909839902643_n-1024x768.jpg)
Στα πλαίσια αυτά ο Δήμαρχος Κορινθίων υποδέχτηκε τους μαθητές απο το Χιλιομόδι, τους ξενάγησε στην έκθεση και στο περίπτερο βεβαίως του δήμου, τονίζοντας για ακόμα μια φορά πως τα παιδιά είναι το μέλλον και η ελπίδα του πλανήτη μας.
Τον δήμαρχο συνοδεύουν ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Σπύρος Ζαχαριάς, ο πρόεδρος της Β Βάθμιας Σχολικής επιτροπής Τάσος Ταγαράς, ο σύμβουλος Περιβάλλοντος Ανδρέας Πανούσης.