“Η 3η Δεκεμβρίου δεν είναι απλώς άλλη μια παγκόσμια Ημέρα.” Το μήνυμα του Δήμου Σικυωνίων για την Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ
Η 3η Δεκεμβρίου δεν είναι απλώς άλλη μια παγκόσμια Ημέρα. Είναι μια σημαντική υπενθύμιση για το καθήκον και τις υποχρεώσεις μας απέναντι στα άτομα με αναπηρία. Η προσβασιμότητα των ΑμεΑ σε όλες τις δραστηριότητες, παροχές και δράσεις της κοινωνίας μας δεν είναι φιλανθρωπία, είναι Ανθρώπινο δικαίωμα και οφείλουμε να το υπερασπιζόμαστε κάθε μέρα του χρόνου.
![](http://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/12/317735602_520256916807802_8472901985098709474_n-1024x1024.jpg)