Δήμος Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων: Αναβιωματική έκθεση φωτογραφίας για τα 200 χρόνια από την μάχη της Περα΄χωρας
Από αυτή την Κυριακή 31 Ιουλίου και μέχρι την Κυριακή 7 Αυγούστου σας περιμένουμε στη νέα, αναβιωματική έκθεση φωτογραφίας με θέμα την Περαχώρα Κορινθίας την περίοδο της Ελληνικής Επανάστασης. Κεντρικό θέμα είναι η μάχη της Περαχώρας, αλλά και η λαογραφία της περιοχής. Η φωτογράφηση έγινε σε συνεργασία με το Λαογραφικό Μουσείο Περαχώρας και το Experience Περαχώρα και συμμετείχαν περίπου 30 άτομα από την ευρύτερη περιοχή.
Η έκθεση θα φιλοξενηθεί στον εκθεσιακό χώρο Beau Rivage στην παραλία Λουτρακίου. Σας περιμένουμε!
Υπό την αιγίδα του Δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/07/295695284_416577303837128_6725588188701825335_n-728x1024.jpg)