Η αναπληρώτρια Πρέσβειρα των Συρακουσών στο ανοιχτό θέατρο Χιλιομοδίου
Την αναπληρώτρια Πρέσβειρα των Συρακουσών ξενάγησαν ο Δήμαρχος Κορινθίων Βασίλης Νανόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Σπύρος Ζαχαριάς και ο σκηνοθέτης, ειδικός σύμβουλος του Δημάρχου σε θέματα Πολιτισμού, Μανούσος Μανουσάκης στο υπο κατασκευήν ανοιχτό θέατρο Χιλιομοδίου, πριν από λίγο.
Η Πρέσβειρα δήλωσε ενθουσιασμένη από το θέατρο και την τοποθεσία ενώ τόσο ο Δήμαρχος Κορινθίων όσο και ο κ.Μανουσάκης αναφέρθηκαν στις σημαντικές εκδηλώσεις που προετοιμάζονται για το φετινό καλοκαίρι με κυρίαρχη την παράσταση «ΜΗΔΕΙΑ» του Εθνικού Θεάτρου.
Την Πρέσβειρα συνόδευε ο εκπρόσωπος του δήμου Συρακουσών κ.Αγγελόπουλος
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/04/277775749_1294696437722360_8849300381494072944_n-1024x486.jpg)
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/04/278274438_1294695347722469_4435754053597131437_n-1024x485.jpg)
![](https://kiatonews.gr/wp-content/uploads/2022/04/277775638_1294696624389008_7981057130109877690_n-1024x485.jpg)